Dług - należność - wierzytelność...

Wpis

poniedziałek, 15 grudnia 2014

Windykacja kruk opinie - dlaczego warto rozmawiać?Zadłużeni niesłusznie uważają windykatora za komornika i odwrotnie, a jest między nimi spora różnica. Tak jak komornik ma za zadanie egzekwować długi, tak pracą windykatora jest doprowadzenie do jego spłacenia drogą ugodową, przy współpracy z dłużnikiem i w formie, jaka obu stronom najbardziej odpowiada.


Unikanie kontaktu nie prowadzi do niczego


Unikanie windykatora nie sprawi, że nasz dług w cudowny sposób zniknie. Wręcz przeciwnie - negocjator, widząc niechęć do kontaktu, skieruje sprawę do komornika. A on nie będzie z nami rozmawiał i dążył do ugody. Ma za zadanie wyegzekwować dług tu i teraz i nic go od tego nie odwiedzie. Dlatego lepiej wcześniej porozmawiać z windykatorem i znaleźć wyjście z tej sytuacji.

Zarówno w naszym interesie, jak i jego jest polubowna spłata całości zadłużenia. Więc jeśli masz dług, skontaktuj się z negocjatorem, na przykład z firmy Kruk windykacja opinie, i ustal… Właśnie, co na takim spotkaniu można ustalić?


Co negocjujemy z windykatorami


W czasie rozmowy z windykatorem możemy wnioskować o:

  • dłuższy termin płatności zadłużenia

  • rozłożenie długu na raty

  • umorzenie dochodzenia części długu.


Pamiętajmy, że windykator może się nie zgodzić na zaproponowane przez nas warunki. Niemniej jednak warto negocjować, by dopasować sposób spłaty zadłużenia do naszych możliwości finansowych. Rozłożenie długu na wiele rat może się też wiązać z koniecznością opłacenia tak zwanej kwoty uwierzytelniającej. Uiszczenie jej stawia nas w dobrym świetle - wierzyciel ma sygnał, że naprawdę chcemy spłacić zadłużenie i angażujemy się w to. Jest jeszcze jeden plus, o tę kwotę pomniejszy się nasz dług.


Jak już mówiliśmy, nie warto unikać windykatora, bo nie prowadzi to do niczego. Im szybciej się z nim skontaktujemy, tym lepsze warunki spłaty długu uda nam się ustalić. Weźmy sprawy w swoje ręce i pokażmy, że jesteśmy gotowi działać, by polepszyć swoją sytuację finansową.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
marta2235
Czas publikacji:
poniedziałek, 15 grudnia 2014 12:08

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • mwalukiewicz napisał(a) komentarz datowany na 2019/03/22 16:39:39:

    W tym tekście pozyczki-nadowod.pl/na-czym-polega-windykacja-i-jakie-prawa-ma-dluznik-2/ znajdziecie wszelkie informacje o tym na czym polega windykacja, jakie przysługują prawa dłużnikowi, jakie są prawa windykatora. Jeżeli mamy lekkie poślizgi z gotówką to warto to przeanalizować żeby wiedzieć na czym się stoi w danym momencie.

Dodaj komentarz